Nadchodzące wydarzenia
  • Brak wydarzeń

Ballet Magnificat – „Prodigal’s Journey” (Syn Marnotrawny)

22 kwietnia (niedziela) o godz. 18.00 w chrzanowskim MOKSiR wystąpi słynna,

amerykańska grupa baletowa Bellet Magnificat ze spektaklem "Syn Marnotrawny"

W kwietniu tego roku Ballet Magnificat odbywa tournee po Europie.

Zagości w Chrzanowie ze spektaklem „Syn Marnotrawny”. 

 

 

Spektakl podzielony będzie na dwie części. W pierwszej BM zaprezentuje pokaz baletowy do różnego rodzaju motywów muzycznych. W drugiej opowie historię biblijnego syna marnotrawnego w baletowo-tanecznej formie. Przedstawia ona historię małżeństwa, które w pewnym momencie rozpada się. Mężczyzna odchodzi od żony i córki, aby zasmakować życia pełnego rozrywek i rzekomej swobody. Podczas tych doświadczeń trwoni cały majątek. Z czasem zaczyna rozumieć znaczenie rodziny i bliskich. Odkrywa, że jedyne, co mu pozostało, to mała książka jego żony. Wkrótce lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi do naprawienia błędów i początkiem nowego życia.

 

Za choreografię “Syna marnotrawnego” odpowiada Jiri Sebastian Voborski, Amerykanin, czeskiego pochodzenia. Dyrektor Artystyczny i Choreograf Ballet Magnificat.

 

Występ Ballet Magnificat będzie niecodziennym i niezwykłym wydarzeniem dla mieszkańców Chrzanowa i okolic.

 

Spektakl będzie biletowany. Cena biletów to 30 zł, bilety ulgowe i zbiorowe – 20 zł

 

Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa ze Stanów Zjednoczonych (z Jackson nad Missisipi), wystawiającej swoje spektakle na całym świecie. Ballet Magnificant to niezwykłe połączenie muzyki i tańca, pasji i ekspresji. Podczas swoich przedstawień używają wszystkich rodzajów muzyki: od klasycznej przez jive, aż po motywy celtyckie. Przedstawiają balet klasyczny, ale nie tylko. Sięgają również po elementy z różnych tańców, z wielu zakątków świata, co często jest zaskoczeniem dla publiczności. Do tej pory zagrali dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz z granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). Gazety amerykańskie piszą o nich tak: „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” (Dallas Morning News)

 

Za: www.ingod.pl