Nadchodzące wydarzenia
  • Brak wydarzeń

Tydzień Modlitwy Aliansu Ewangelicznego 12-19 stycznia 2014

Mając innego ducha

Tydzień Modlitwy Aliansu Ewangelicznego 12-19 stycznia 2014

Jak co roku styczeń tradycyjnie jest miesiącem modlitwy, zapraszamy do ciekawej lektury przygotowanych rozważań, które mogą stać się inspiracją w modlitwie …

Czechy były jednym z krajów znajdujących się pod rządami komunistycznymi przez czterdzieści lat. Można dostrzec uderzające podobieństwo do przebywających, po opuszczeniu Egiptu, przez czterdzieści lat na pustyni Izraelitów.

Przygniatające okoliczności pozostawiły w ludziach swoje ślady. To samo dotyczy chrześcijan. Z jednej strony prześladowanie może przyczynić się do tego, że ludzie stają się ulegli i pasywni, żyją bez nadziei i bez perspektyw. W końcu nie podejmują wyzwań i nie wychylają się.

Z drugiej strony czas uciemiężenia może wydać na świat ludzi, którzy stawiają opór i nie wybierają drogi zadowolenia ze status quo. Należą oni do mniejszości i muszą płynąć pod prąd. Są innego ducha.

Jest jeszcze jedna ważna sprawa: ktokolwiek wychodzi z opresji, niezależnie od tego, jaką drogę decyduje się obrać, jest naznaczony przez to doświadczenie. Potrzeba czasu, by pozbyć się tych śladów, czasu spędzonego na pustyni.

W 2014 roku w Tygodniu Modlitwy Aliansu Ewangelicznego koncentrujemy się na osobie ukształ- towanej przez ucisk, która potrafiła stawić opór powszechnej tendencji poddaństwa. Tą szczególną osobą jest Kaleb. Był mocny, gdy było ciężko. Stawał przeciwko poglądom i trendom większości. Cierpiał z tego powodu, ale również wiele przez to zyskał.

Jeśli chcemy widzieć zmiany w Europie, musimy podążać za takimi ludźmi jak Kaleb. Są wśród nas. Musimy ich wskazać, przygotować im miejsce i iść za nimi. Znajdzie to odzwierciedlenie w naszym życiu i w życiu tych, którzy są wokół nas.

Weźmy udział w tej podróży, uczestnicząc w tygodniu modlitwy. Módlmy się i oczekujmy, że Bóg będzie pokazywał swoich Kalebów i że oni będą żyli zgodnie z Bożym powołaniem. Pójdźmy za nimi.

Dziękujemy Aliansowi Ewangelicznemu z Czech za przygotowanie tych wspaniałych i prorockich materiałów. Te bardzo aktualne tematy przychodzą do nas w przełomowym dla historii Europy momencie i stawiają przed nami wielkie wyzwanie.

W modlitwie z Wami,

Thomas Bucher

Sekretarz Generalny Europejskiego Aliansu Ewangelicznego

 

2014_Tydzien_modlitwy -Pobierz dokument PDF