Nadchodzące wydarzenia
  • Brak wydarzeń

Ekumeniczne Dni Biblii 2017

BIBLIA-2017www-sympBIBLIA-2017www-ogolny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 marca br. o godz. 16.30 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego – katedrze Kościoła Ewangelicko-Augsburskie odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne z kazaniem ks. bpa Adama Wodarczyka z Kościoła rzymskokatolickiego na rozpoczęcie Ekumenicznych Dni Biblii. Podczas tego nabożeństwa będą wręczone nagrody dla dzieci i młodzieży z konkursu plastycznego o tematyce biblijno-ekumenicznej.

22 mara odbędzie się kolejny Maraton Biblijny w kaplicy św. Barbary na terenie Silesia City Center w Katowicach. Rozpocznie się o godz. 17.00 a zakończy się 21.00. podczas maratonu będzie czytana księga Wyjścia ze Starego Testamentu w przekładzie ekumenicznym. Bedą ją czytać poszczególni członkowie Kościołów chrześcijańskich Miasta Katowice.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego, prowadzone przez ks. dra Adama Paliona, która odbędzie się w dniu 23.04. 2017, godz. 17.00, Biblioteka Śląska (sala Parnassos), pl. Rady Europy 1, Katowice. W ramach Akademii pragniemy zaproponować  państwu nowy cykl wykładów dotyczących Pisma Świętego. Biblia jest zbiorem wielu gatunków literackim i może być odczytywana z różnych perspektyw. Dlatego też proponujemy państwu dwugłos na jeden temat. Tematem tego spotkania są słowa z Księgi Ezechiela 36,26: „Dam wam nowe serce i nowego ducha dam w wasze wnętrze.” (BE). Prelegentami będą bibliści, ks. prof. dr hab. Jakub Slawik z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz ks. dr Dawid Ledwoń z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.