Nadchodzące wydarzenia
  • Brak wydarzeń

Nowy Testament w wersji audio.

Ekumeniczny przekład Czterech Ewangelii już w sprzedaży!
Po wydaniu wersji audio Księgi Psalmów (2009) Towarzystwo Biblijne, zachęcane przez licznych PT Czytelników Pisma Świętego, zaplanowało sukcesywne wydawanie w tym formacie pozostałych, już opublikowanych, ksiąg Biblii w przekładzie ekumenicznym.
Właśnie ukazały się Cztery Ewangelie na jedenastu płytach kompaktowych. Teksty czyta Dariusz Górski, solista Warszawskiej Opery Kameralnej.
Towarzystwo Biblijne chce jeszcze w tym roku wydać w formacie audio Dzieje Apostolskie, Listy i Apokalipsę, również Księgi Dydaktyczne Starego Testamentu w tej wersji są w planach wydawniczych na rok bieżący.
Zachęcamy do nabywania czwartego już (od 2001 r.) poprawionego wydania Nowego Testamentu w przekładzie ekumenicznym, jak również tomu z Księgami Dydaktycznymi Starego Testamentu w tym tłumaczeniu. Prace nad przekładem ekumenicznym Starego Testamentu są kontynuowane, w bieżącym roku powinien ukazać się tom z Księgami Deuterokanonicznymi.
Przypominamy, że każda księga biblijna w przekładzie ekumenicznym, to efekt długiej i niełatwej pracy tłumaczy i redaktorów reprezentujących różne wyznania chrześcijańskie. Tekst Nowego Testamentu i Ksiąg Dydaktycznych Starego Testamentu został zaakceptowany przez jedenaście Kościołów w Polsce.
Towarzystwo Biblijne dysponuje również ekumenicznym tłumaczeniem poszczególnych Ewangelii w alfabecie Braille’a. Osoby zainteresowane takim wydaniem Ewangelii prosimy o informację.
Prosimy nieustannie o modlitwy za wszystkich, którzy uczestniczą w tym wielkim projekcie, a także za tych, którzy biorą Biblię do ręki i starają się żyć zgodnie z Bożym Słowem.
Osoby, które chciałyby wesprzeć projekt „Biblia w przekładzie ekumenicznym w formacie audio” mogą składać na ten cel ofiary pieniężne z dopiskiem na przekazie: „darowizna na cele statutowe – wydania audio”. Przekazane pieniądze można odliczać od podatku.
Pamiętajmy, że nie jest ważna wysokość przekazanej kwoty, ale świadomość, że składając nawet najniższą darowiznę działamy, aby „Słowo Pańskie krzewiło się i rozsławiało wszędzie” (2Tes 3,1).