Nadchodzące wydarzenia
  • Brak wydarzeń

Konferencja Carson 2011

Jakie wyzwania stoją przed ewangelicznym chrześcijaństwem we współczesnym świecie?

Na to pytanie nikt nie jest chyba w stanie udzielić pełniejszej odpowiedzi niż dr Don A. Carson – jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów ewangelicznych. Będzie on głównym mówcą na konferencji „Ewangelia w mocy” organizowanej w Spale latem 2011 r.:


– Miejsce: Ośrodek „Zacisze” w Spale (woj. łódzkie)
– Czas: 11-13 sierpnia 2011 r. (czwartek-sobota)
– Koszt: 110 zł
– Uczestnicy: jedynym ograniczeniem jest wiek
(nie zapewniamy opieki nad dziećmi)

Zapraszamy!


Dr Donald Arthur Carson jest amerykańskim biblistą, kaznodzieją, wykładowcą oraz autorem/współautorem prawie 60 poczytnych książek i profesorem Nowego Testamentu, wykładającym w Trinity Evangelical Divinity School (Deerfield, Illinois, USA). Obszar zainteresowań Carsona obejmuje w szczególności: historyczność Jezusa, postmodernizm, pluralizm, teologię Jana i Pawła, problem cierpienia i zła, a także wolnej woli i predestynacji.

Carson urodził się 21 grudnia 1946 r. w Ottawie w Kanadzie. Absolwent chemii i matematyki na Uniwersytetcie McGill (1967 r.), kończy następnie studia magisterskie w Central Baptist Seminary (Toronto), a tytuł doktora Nowego Testamentu uzyskuje na Uniwersytecie w Cambridge (1975 r.). 16 sierpnia 1975 r. żeni się z Joy. W latach 1970-1972 służy jako pastor w Richmond Baptist Church w Richmond (British Columbia). Po zdobyciu tytułu doktora przez trzy lata pracuje w Northwest Baptist Theological College (Vancouver), gdzie w 1976 r. zostaje dziekanem. W 1978 r. Carson dołącza do wydziału Trinity Evangelical Divinity School, gdzie pracuje do dziś jako profesor Nowego Testamentu.

Wydana w 1996 r. książka „The Gagging of God: Christianity Confronts Pluralism” zdobyła w 1997 r. nagrodę ECPA Christian Book Award w kategorii „teologia i doktryna”.

więcej na stronie:
www.carson2011.pl