Nadchodzące wydarzenia
  • Brak wydarzeń

Reportaż – „Kraj prawych ludzi”

TVP 2
31 stycznia, godz. 6:55

Kraj prawych ludzi

Burkina Faso jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. To leżące w Afryce państwo zajmuje szóste od końca miejsce na liście najuboższych krajów świata, publikowanej corocznie przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Skrajne ubóstwo, brak wody, żywności i epidemia AIDS to problemy, z jakimi na co dzień muszą borykać się Burkinabe.


Zaledwie 28% mieszkańców tego niespełna 16-milionowego państwa potrafi czytać i pisać. Pomimo tych wszystkich trudności mieszkańcy Burkina Faso są ludźmi prawymi i dumnymi ze swojego pochodzenia i dziedzictwa. Podkreślają to na każdym kroku. Zmieniona na początku lat osiemdziesiątych nazwa państwa Burkina Faso (wcześniej była to Górna Wolta), oznacza właśnie Kraj prawych ludzi.

W 2008 r. ewangelickie Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) rozpoczęło realizację projektów wolontariackich, edukacycjnych i pomocowych w Burkina Faso. Obecnie, wraz ze stowarzyszeniem Edukacja dla Pokoju, CME przygotowuje duży projekt budowy szkoły oraz centrum edukacyjnego w położonym na północy miasteczku Pobe Mengao.

Reportaż opowiada o wolontariuszach, którzy postanowili swój czas, pieniądze i umiejętności poświęcić na to, by pomóc ludziom mieszkającym w tym położonym na końcu świata kraju.

Powtórka programu: 2 lutego, godz. 10:10, TVP Polonia

Za: www.ekumenia.pl