Nadchodzące wydarzenia
  • Brak wydarzeń

Daniel Gruber w Polsce

"WEEKEND MESJAŃSKI" – Czego wymaga Bóg? 11 – 13 marca br. w Lanckoronie

 Zapraszam na wspólne rozdzieranie serca i łamanie głowy w poszukiwaniu Bożej perspektywy, w  której jeszcze lepiej moglibyśmy zrozumieć:

1. Czego domaga się dzisiaj Bóg od narodów (Kościoła)?
2. Czego domaga się od Izraela?
3. Czego domaga się on od wspólnoty narodów zgromadzonej w Jego imię?

Mam nadzieję, że słowo Daniela Grubera będzie nam pomocą w zrozumieniu chwili obecnej, w  okazaniu posłuszeństwa Bogu, a ostatecznie postawi nas we wspólnej odpowiedzialności za to, aby razem stawiać w obecności Boga narody.

W ostatnim czasie Dan Gruber pracował on nad krytycznym tłumaczeniem Pism Mesjańskich (od  Mateusza po Apokalipsę) oraz nad rozprawą poświęconą przyszłości prawodawstwa  międzynarodowego.

(W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele jednej z największych synagog mesjanistycznych na świecie z Kijowa a także (najprawdopodobniej) znany nam wszystkim przyjaciel Izraela, inicjator wielu wspaniałych projektów dla Polski i świata – Kazimierz Barczuk)

Dan Gruber naucza i pisze na temat historycznego rozwoju różnych systemów starających się  zastosować teologię w myśli politycznej (systemów teopolitycznych), systemów, w których  sprawowanie władzy i doświadczenie wiary i wpływają na siebie nawzajem.

Pisał on przede wszystkim na temat historycznego rozwoju w rabinackim judaizmie, w  chrześcijaństwie jak i we współczesnym prawie międzynarodowym. Książki jego są wydawane w języku hebrajskim, polskim, duńskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Więcej na: www.enchristo.eu